Řešení pro vertikální farmy - Kalera

Může maloobchod s potravinami pomoci vyřešit rostoucí potřebu potravin ve světě? Řešení Viessmann pro vertikální farmy umožňují maloobchodníkům s potravinami stát se zemědělci v potravinářství.

Vertikální farmy umožňují pěstovat potraviny v jakýchkoliv geografických podmínkách, a to přímo v prostorách prodejny. Pěstování salátu a bylin pro místní síť obchodů po celý rok bez pesticidů a rizika špatné sklizně díky využití vertikálních farem v rámci logistických center. Instore řešení udržují pěstované produkty v růstu, dokud se nedostanou k zákazníkům.

Kalera logo


  • Hyperlokální
  • 60% méně hnojiv
  • 90% méně vody
  • Bez potřeby použití pesticidů
  • Bez rizika špatné sklizně
  • Žádný odpad ani pokles výživových hodnot produktu
  • Čerstvé a chutné produkty

Pěstování jídla tam, kde lidé žijí

Řešení Kalera staví farmy do městských center, kde je omezený prostor. Jejich farmy umožňují pěstovat salát a zeleninu v policích nad sebou. Na rozdíl od typického skleníku nejsou saláty a byliny vystaveny přirozenému světlu. Místo toho se pěstovací proces provádí v několika vrstvách pod LED světly v optimalizovaných podmínkách.

Bez rizika špatné sklizně a bez pesticidů

Zelenina, bylinky a saláty jsou z vertikálních farem přepravovány přímo do maloobchodních prodejen potravin. Nejsou zapotřebí žádní prostředníci ani chladicí řetězec. Přímé dodání do potravinářských obchodů zajistí, že pěstované produkty neztratí chuť ani živiny.

Z maloobchodních prodejen přímo na zákazníkův talíř

V maloobchodě jsou tyto produkty vystaveny ve speciálních chlazených regálech od společnosti Viessmann. Regály udržují ideální podmínky, teplotu, osvětlení a vlhkost, takže zelenina dále roste další 3 až 4 dny. Během celého procesu zůstávají kořeny salátů neporušené a udržují je naživu a rostou. Dokonce i doma zelenina stále roste, než je samotným spotřebitelem zpracována. Bez odpadu a poklesu živin. Spotřebitel si tak může dopřát kvalitní zeleninu bohatou na chuť a svěžest.

Máte zájem o více informací o Kalera? Kontaktujte nás:

Dr. Henner Schwarz, CCO, Kalera GmbH, telefon +49 171 762 194 2, email: henner.schwarz@kalera.de

Brožura o vertikálních farmách - klikněte zde    Vertical farming