GEHE Pharma Handel GmbH se rozhodla pro chladicí boxy TectoCell

Plusové body za hygienu a účinnost

Pokud jde o rychlé a bezpečné dodání medikace, neexistuje prostor pro kompromisy: to je základní hodnota společnosti GEHE Pharma Handel GmbH, která dodává do více než 6500 lékáren - až čtyřikrát denně - 18 poboček po celém Německu. GEHE neustále investuje do nových služeb a základních opatření spolehlivosti procesů ve svých objektech tak, aby zajistila, že nebude existovat rozdíl mezi požadavky a realitou. Tak tomu bylo nedávno v Norimberku, kde byl celý skladový logistický systém vybaven nejmodernějšími technologiemi. Aby bylo zajištěno, že jsou farmaceutické výrobky skladovány při perfektní teplotě, investovala společnost GEHE do dvou nových komplexů chladicích boxů Viessmann TectoCell Standard Plus 80 s tloušťkou stěny 80 mm.

Ergonomie a účinnost

Oba komplexy jsou integrovány do promyšleného uspořádání takovým způsobem, že expediční tým společnosti GEHE může pomocí několika jednoduchých kroků zabalit různé farmaceutické produkty do krabic určených k expedici. „Upravili jsme přední část jedné linky chladírny tak, aby obsahovala výřez 130 cm vysoký a 50 cm hluboký, aby boxy s objednávkou pohybující se na dopravním pásu mohly procházet přímo pod sběrná okna. Tato převislá konstrukce zajišťuje, že rychle prodávané zboží ze sortimentu lze velmi rychle ukládat do krabic.

Je to pro naše zaměstnance velmi ergonomické a již se osvědčilo v naší pobočce Landshut. Proto jsme jej nyní vybrali pro investice v Norimberku.

Thomas Merkle, manažer logistických projektů ve společnosti GEHE Pharma Handel GmbH

Specialista na chladicí techniku společnosti GEHE, společnost Schrezenmaier Kältetechnik GmbH se sídlem ve Schwerte, nedělá při plnění svých objednávek žádné kompromisy. Proto byl Viessmann opět vybrán jako projektový partner, aby splnil speciální konstrukční požadavky na převislé chladírny. „Úspěšně jsme realizovali projekt Landshut spolu se společností Viessmann, a proto jsme si jisti, že by fungoval i v Norimberku,“ říká Dominik Schrezenmaier, projektový manažer a inženýr.

Chladírny byly ve společnosti Viessmann kompletně smontovány, aby tým tým montážníc techniků mohl integrovat předem smontované chladírny do chladicího okruhu.

Hygienické plusové body

Špičkové chladírny TectoCell Standard Plus od Viessmann jsou ideální pro použití ve farmaceutickém sektoru, protože jsou obzvláště dobře tepelně izolované, a proto vysoce energeticky účinné. Antimikrobiální práškový nátěr SmartProtec předchází hygienickým rizikům, stejně jako překrývající se podlaha z nerezové oceli. Pro chladicí místnosti GEHE v Norimberku byla zvolena obzvláště těžká verze podlahy se zatížením až 4 000 Newtonů a odolností proti skluzu třídy R11.

Koncept s prostorem pro další rozšíření. Díky dvěma novým chladírnám Viessmann o rozměrech 11 x 4,6 metrů se společnosti GEHE podařilo drasticky rozšířit kapacitu chladírenských farmaceutik.

Samozřejmě, takové složité požadavky jsou pro nás vždy speciální výzvou, ale díky tomu jsme silnější. To, co nás odlišuje jako předního mezinárodního dodavatele chladicích systémů, je to, že můžeme implementovat speciální řešení šitá na míru konkrétním požadavkům. To je to, za čím stojíme díky našim projektovým znalostem ve Viessmann.

Norbert Monger, regionální obchodní manažer Viessmann Kühlsysteme GmbH

Využili jsme skutečnost, že jsme mohli instalovat nové systémy paralelně se stávajícími chladírnami stále v provozu, aby bylo možné během výstavby pokračovat v používání staré infrastruktury.

Dominik Schrezenmaier

O GEHE:

Farmaceutický velkoobchod GEHE Pharma Handel GmbH je dceřinou společností McKesson Europe. GEHE zásobuje lékárny po celém Německu léčivými přípravky ze svých 18 poboček denně, což přispívá k bezpečnému zásobování léky v Německu. Prostřednictvím farmaceutického družstva "Gesund leben" s 2 100 členy a přibližně 60 průmyslovými partnery podporuje stuttgartský farmaceutický velkoobchod svým zákazníkům správu lékáren a marketingové služby.

Naše reference

Níže jsou uvedeny naše úspěšné příběhy klientů v oblasti zdravotní péče. Kliknutím na odkaz zobrazíte všechny reference. Zobrazit všechny reference