Penny Kolín – prodejna vybavená udržitelným, energeticky šetrným řešením ESyCool green od společnosti Viessmann, které nepoužívá chladiva s vysokým GWP

Penny market se nachází ve městě Kolín v České republice, asi 70 km východně od jejího krásného hlavního města Prahy. Prodejna je zcela nová a byla otevřena teprve na začátku března 2022.

Penny vždy klade velký důraz na zákazníka: kromě širokého sortimentu výrobků a dosažitelných cen chce zákazníkům vytvořit prostředí, které je co nejefektivnější a nejudržitelnější.

Chladicí technologie jako největší spotřebitel energie v supermarketu

Pro Penny je chladicí technologie na prodejně největším spotřebitelem elektrické energie, stejně jako pro mnoho dalších maloobchodních prodejců potravin. Pro svoje prodejny Penny stále hledá ekologické, udržitelné, efektivní technologie a zabývá se snižování uhlíkové stopy. Vše začalo na veletrhu EuroShop 2020 v Düsseldorfu, kde Penny navštívilo expozici společnosti Viessmann a seznámilo se s energeticky udržitelným a šetrným řešením ESyCool green.

Penny Kolín - ESyCool green - EC pro modules 2

Řešení na klíč ESyCool green

ESyCool green se umí dokonale přizpůsobit požadavkům společnosti Penny. Systém zahrnuje kompletní dodávku chladicí technologie, jako jsou přístěnné vitríny a chladicí boxy, a také ekologické vytápění a klimatizace budovy. Spotřebovává méně energie, čímž zajištuje energeticky efektivnější chod prodejny.

Chladivo uvnitř modulů tepelného čerpadla sekundárního systému je ekologické a do budoucna bezpečné chladivo R290 (propan). Získané teplo z chladicího okruhu se následně využívá pro vytápění budovy. Pokud získané teplo nedostačuje, je tepelné čerpadlo schopné odebírat další teplo z okolního vzduchu. Tím se eliminuje potřeba samostatných systémů kotlů na fosilní paliva, jako je plyn nebo olej.

Penny Kolín - ESyCool green - Tecto MD7 with meat

Součástí chladicího nábytku v nově postaveném Penny marketu jsou prosklené přístěnné chladicí regály Tecto MD7 pro maso a mléčné výrobky a chladicí a mrazicí boxy v zázemí prodejny, pro skladování potravin a pečiva.

Viditelné úspory energie ve srovnání s předchozími systémy

Systém monitorování spotřeby energie z Německa již v prvních měsících vykazuje očekávaný energetický přínos, ve srovnání s dřívějšími tradičními technologiemi chlazení.

Společnost Viessmann mohu doporučit každému, kdo by chtěl vytvářet něco nového a skutečně se posunout dopředu ve využívání chladicí technologie.

Václav Šíma, vedoucí stavebního oddělení Penny Česká republika

Naše reference

Níže jsou uvedeny příběhy o jednotlivých projektech. Kliknutím na odkaz zobrazíte všechny reference. Navštivte stránku s odkazy Naše reference