Metro St. Pölten, Rakousko

ZERO 1: Na prvním velkoobchodním trhu s energií v Evropě se společnost METRO spoléhá na efektivní řešení chlazení od společnosti Viessmann.

Nulové emise, ale stoprocentní nákupní zážitky najdete v dolnorakouském městě St. Pölten v novém ultramoderním velkoobchodním obchodě METRO „ZERO 1“ - prvním evropském zařízení s nulovou energií svého druhu.

To je možné díky propracované energetické koncepci. Abychom spojili udržitelnost a příjemnou atmosféru, představuje METRO v St. Pölten nové cesty. V oblasti chladicích řešení se společnost METRO spoléhá na společnost Viessmann, která dodala a nainstalovala celé chladicí zařízení.

Naše nová filiálka v St. Pölten je skutečným vlajkovým projektem - nejen pro nás ve společnosti METRO, ale po celé Evropě. Cíl byl jasný od začátku: nulové emise. Toho jsme plně dosáhli. 

Markus Baier, Senior Department Manager for Store Development & Maintenance ve společnosti METRO Cash & Carry Austria GmbH

Byly vynechány zcela prodejní chladírny, typické pro předchozí koncept obchodů METRO Cash & Carry. Místo toho efektivní chlazené skříně zajišťují optimálně chlazené jídlo.

Celkem 102 produktů Viessmann zajišťuje dokonalé chlazení v St. Pöltenu, boduje svou energetickou účinností a díky stylovému designu také vytváří vizuální akcenty na zážitek zákazníků a atmosféru na trhu.

V chladicí sekci budovy s nulovou energií je instalováno celkem 62 chladicích nábytků Viessmann. 50 chladicích regálů TectoDeck MD2 GD e-Novus zajišťuje optimální úsporu energie díky dveřím s dvojitým sklem. Osm chladicích regálů TectoDeck SV1 Inspi navíc nabízí účinné chlazení a prvotřídní viditelnost produktu. Čtyři kontejnerové regály TectoDeck LEHO 2 RI dále podtrhují koncept udržitelnosti a zážitek z nakupování pro zákazníka.

Mrazicí sekce filiálky METRO je vybavena mrazicím nábytkem Viessmann TectoFreeze. Čtyři mrazicí nábytky TectoFreeze VF1 Luxo poskytují zákazníkům vynikající vizibilitu produktu - díky velkým, proskleným dveřím. Kromě toho je použito 34 mrazicích ostrovů TectoFreeze IS1 Maxim, z toho dvanáct jako přepínatelné řešení plus-minus. Dva další modely s funkcí plus chlazení tedy poskytují optimálně chlazené produkty také v oddělení masa.

Udržitelné volby: Všechna chladicí zařízení Viessmann používají pouze přírodní chladivo R744 (CO2). Kromě toho je odpadní teplo z chladicího systému směrováno do základové desky objektu, což přispívá k vytápění skladu. Odpadní teplo se také používá k výrobě teplé užitkové vody.

Všechna zmíněná chladicí zařízení byla vyrobena podle požadavků zákazníka v závodech Viessmann v Hofu (Německo) a Porvoo (Finsko).

Naše reference

Níže jsou uvedeny příběhy o jednotlivých projektech. Kliknutím na odkaz zobrazíte všechny reference. Navštivte stránku s odkazy Naše reference