Vyhodnocení vašich potřeb v chladírnách - výběr vhodného řešení

19. 09. 2018
Cold room in professional kitchen

Každé naše rozhodnutí má několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu, abychom dosáhli praktického řešení. To zahrnuje vyhodnocení vašich potřeb pro chladírnu - a my ve společnosti Viessmann Refrigeration Solutions vám můžeme nabídnout rady, aby správné rozhodnutí pro vás dnes bylo také tím správným rozhodnutím, které bude správné i v budoucnu.

Úvahy o chladírnách začínají prostředím a umístěním, říká Jim Whelan, ředitel oddělení mezinárodního obchodu ve společnosti Viessmann Refrigeration Solutions.

Bude například obchod umístěn uvnitř nebo venku? Umístění chladírny mimo budovu je dobrou volbou, pokud je omezený vnitřní prostor. Umístění také ovlivňuje teplotu okolí, tepelnou vodivost a úroveň izolace požadované pro stěny, říká Jim Whelan. Vysoce rizikové potravinářské oblasti, kde je zásadní hygiena, budou vyžadovat skladování v chladu se sofistikovanějšími těsněními, aby se vyloučila kontaminace a udržel sterilní stav, říká. Chladírny Viessmann mají překrývající se profil mezi stěnami, aby se zabránilo použití silikonu, pokračuje Jim Whelan.

Správně utěsněná jednotka je důležitá pro eliminaci kontaminace bakteriemi, škůdci a jinými zdroji - a ne všichni dodavatelé chladíren kladou patřičný důraz na tyto aspekty, varuje Jim Whelan., Jim Whelan warns.

Jim Whelan

Dalším z důležitých faktorů je čistota.

Provozovatelé hledají obchody, které nabízejí antimikrobiální stíratelné povrchy. Podlahy jsou důležité nejen pro zajištění plně utěsněného hygienického prostředí, ale také kvůli riziku uklouznutí. Být si jist, že neklouzají lisované povrchy, které udrží tým v bezpečí, když provoz potravin nebo výroba pracuje na plný výkon, říká Jim Whelan.

Posledním zásadním aspektem při výběru chladírny jsou montážní podmínky.

Chladírny jsou ze své podstaty velké, objemné boxy, přesto se často musí vejít do malého prostoru, říká Jim Whelan. 

Jejich instalace však nemusí být složitá; modulární systém, jehož montáž a utěsnění lze provést bezprostředně na místě, může být dokonalým řešením pro malé prostory.

Náš modulární systém chladíren lze přirovnat ke stavebnici LEGO - chladírny mohou být sestaveny podle požadavků zákazníka na míru. Pokud bude zapotřebí v budoucnu zvětšit jejich vnitřní prostor nebo naopak chladírnu demontovat a přemístit, je to nejenom možné, ale i jednoduché, uzavírá.

Pomůžeme vám s výběrem toho pravého řešení!