Udržíme vaše květiny švěží

06. 06. 2018

Být květinářem znamená poskytovat čerstvé produkty a personalizované služby v těch nejemotivnějších obdobích v životě vašich zákazníků - sňatky, promoce, narozeniny, promoce, výročí a dokonce i pohřby. Jak zabránit tomu, aby profesionální chování a květiny neztrácely na kvalitě ani pod takovým tlakem? Jedním ze způsobů je dívat se nad rámec bezprostředních potřeb - najít důvěryhodného partnera, který může pomoci s potřebami chlazení.

Solutions for flowershops

Chlazení je jedním z klíčů k úspěchu

Je zapotřebí komerční chladicí řešení, které by prodejcům zajistí skladování velkého množství řezaných květin. Chlazení minimalizuje zhoršení květu zpomalením respiračních funkcí, ztráty vody, produkce ethylenu, citlivosti na ethylen a množení bakterií.

Investice do kvalitních chladíren a chladicího nábytku může ve skutečnosti potenciálně zvýšit prodej a současně snížit množství odpadu. Je to proto, že skladování květin při optimální teplotě udrží okvětní lístky ve vláze a zajistí až 1 až 3 týdny čerstvého vzhledu květin v závislosti na jejich druhu.

Správný typ chladicí jednotky šetří velkou částku spotřeby energie. Moderní chladírna spotřebovává podstatně méně elektřiny a používá přírodní chladiva - je tak velmi ekologická.

Jako jeden z předních evropských výrobců chladicích systémů, chladíren a chladicího nábytku Viessmann věří v energetickou účinnost, udržitelnost a snadné použití. Ve skutečnosti jsme uvedli několik tipů pro výběr nejlepších chladicích skladovacích jednotek pro malé a střední květinové podniky.

Důležité aspekty při výběru chladicích řešení:

 1. Stabilní teplota 
  Květy si udržují svěžest déle při nízkých teplotách (2–4 Celsia). Ve skutečnosti, v závislosti na druhu, mohou vydržet v tomto stavu až 3 týdny, pokud jsou vhodně chlazeny. Pro dosažení nejlepších výsledků by chladicí regál měl zajistit rovnoměrné chlazení v celém rozsahu a efektivní cirkulaci vzduchu.

 2. Energeticky úsporná technologie    
  Je přirozené, že se velikost firmy a její zásoby s časem zvětšují. Růst bude vyžadovat účinnost a modularitu a vynikajícím příkladem je energeticky úsporný květinový regál nebo chladírna. Vysoce kvalitní chladicí regál bude dlouhodobě dobře sloužit firmě: přesněji 8-12 let. Ano, je to investice, ale taková, která se v relativně krátké době firmě vrátí.

 3. Velké výstavní plochy
  Když zákazníci vejdou dovnitř, očekávanou reakcí pro mnoho podnikatelů je „ohromit“ zákazníka: Zákazník potřebuje vidět, že mu jsou nabízeny nejčerstvější květiny a nejkrásnější kytice. Proto jsou velmi úspěšným řešením celoprosklené chladicí boxy. Chrání nejen květiny a další sortiment, ale také krásně prezentují květiny.

 4. Snadné čištění      
  Čisté a dobře udržované květinářství může mít obrovský dopad na vnímání kvality ze strany zákazníků. Udržet takovýto stav není vždy jednoduché, zejména proto, že řezané květiny produkují mnoho odpadu a vlhké prostředí může hromadit nečistoty a bakterie. Při výběru chladicího řešení je dobré tomuto věnovat zvláštní pozornost, aby bylo chladicí zařízení navrženo správně pro dostatečnou hygienu a snadné čištění. Z dlouhodobého hlediska to bude mít velký vliv na image obchodu a pracovní dobu personálu.

Floristry 1200 x400

Závěrem

Zákazníci vědí, že nejvýznamnější rozdíly jsou malé věci - od rozkvětu kytice pro správnou příležitost až po nepozorované, ale významné mechanismy, které udržují chladicí jednotky v nejlepším možném stavu. Mohou vycítit péči věnovanou tvorbě každé kytice i péči věnovanou všem aspektům podnikání. Udělejme z tohoto pocitu výhodu!

Máte zájem o řešení v oblasti chlazení?