Společnost Viessmann Refrigeration Solutions urychluje tempo svého růstu díky novým strategickým partnerstvím

VRS Refrigeration - Clean Cold Solutions
  • Dalším krokem získáváme ideální podmínky pro větší vliv, rozsah v průmyslovém odvětví a ziskový růst
  • Společný podnik: Spojení společností Viessmann Refrigerations Solutions a Epta S.p.A. v oblasti komerčního chlazení a vytvoření předního dodavatele ve střední a severní Evropě
  • Mezinárodní expanze: Akvizicí společnosti BMIL Technologies vstupuje společnost Viessmann Refrigerations Solutions na severoamerický trh s řešeními pro čisté prostory a chladírny

Mohuč (Něměcko), 18. července 2023 – společnost Viessmann Refrigeration Solutions („VRS“) dnes oznámila plány na urychlení svého růstu a posílení své pozice na trhu prostřednictvím dvou nových strategických partnerství.

Provozy komerčního chlazení společnosti VRS (Commercial Refrigeration Solutions), která zahrnují chladicí a mrazicí nábytek, kompletní řešení na klíč a související servisní služby, s výrobním závodem ve finském Porvoo, budou sloučena do nového společného podniku se společností Epta S.p.A („Epta“) – globálním hráčem specializujícím se na komerční chlazení. Ambicí je vytvořit předního poskytovatele řešení v oblasti komerčního chlazení ve střední a severní Evropě.

Akvizicí severoamerického systémového integrátora BMIL Technologies LLC („BMIL“) se posílí řešení pro čisté prostory a chladírny společnosti VRS (Clean and Cold Room Solutions), která zahrnují chladírny a prostory s řízeným klimatem a chladicí jednotky vyráběné v německém Hofu. Díky akvizici vstupuje společnost VRS na severoamerický trh v oblasti čistých prostorů a chladíren, což nabízí velmi atraktivní příležitosti k růstu.


Komerční chladicí technika Viessmann získá nový rozměr v rámci společného podniku se společností Epta

Společnosti VRS a Epta vytvoří nový společný podnik spojením svých aktivit ve střední a severní Evropě. Obě společnosti budou integrovat své aktivity v oblasti komerčního chlazení na vybraných trzích s cílem dosáhnout ziskového růstu na konkurenčním trhu. Spojení podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů.

Rodinný podnik Epta, který sídlí v italském Miláně a drží přední pozici na evropském trhu maloobchodního prodeje potravin, spojí své aktivity v oblasti komerčního chlazení v Německu, Polsku, Dánsku, Finsku a Norsku s aktivitami společnosti VRS v Německu, Polsku, Dánsku, Finsku, Norsku, Švédsku, České republice, na Slovensku, v Estonsku, Lotyšsku a Litvě. Obě společnosti společnými silami v této oblasti vytvoří předního poskytovatele řešení relevantní velikosti a rozsahu s celkovými tržbami přes 400 milionů EUR a více než 1 600 zaměstnanci.

Zákazníci obou společností budou moci využívat širší nabídku špičkových řešení komerčního chlazení a větší kapacitu pro integrovanou nabídku služeb.

Marco Nocivelli, prezident a generální ředitel společnosti Epta: „Je to začátek společné cesty a dlouhodobého partnerství, které posílí naši pozici ve střední a severní Evropě. Sdílíme nejen specifické odborné znalosti v oblasti komerčního chlazení, ale jako rodinné podniky také podobné hodnoty. Nový společný podnik vedený společností Epta představuje další krok na naší cestě k upevnění našeho postavení jednoho z globálních lídrů v tomto odvětví, a to díky zvýšení výrobní kapacity a posílení mezinárodní působnosti. V rámci scénáře ekologické, digitální a environmentální transformace je vytváření spojení a posilování sítě základní součástí vytváření udržitelné budoucnosti!"

Frank Winters, generální ředitel společnosti Viessmann Refrigeration Solutions: „Společnosti Epta a Viessmann Refrigeration Solutions usilují o řešení, která mají pozitivní dopad a přispívají k ochraně planety. Kombinujeme to nejlepší z obou světů: Vysoce energeticky účinná moderní řešení s rozsahem působnosti a výrobní silou. Společně vytváříme nejlepší vyhlídky pro naše zákazníky, zaměstnance i pro další generace.“

Společný podnik zahrnuje pouze oblast komerčního chlazení, nikoli aktivity společnosti VRS v oblasti řešení pro čisté a chlazené prostory. Výrobní závod VRS v německém Hofu, související prodejní společnosti a Viessmann Technologies zůstanou plně součástí skupiny Viessmann.

Předmětem dohody o společném podniku nejsou obchodní aktivity společnosti Epta v západní a jižní Evropě, na Blízkém východě, v Latinské Americe, USA a v Asii a Oceánii. Společný podnik tyto regiony nezahrnuje.


Řešení pro čisté prostory a chladírny společnosti Viessmann rozšiřuje globální působnost o akvizici v Severní Americe

Činnost společnosti VRS v oblasti čistých prostorů a chladíren bude dále posílena. Prvním krokem byla akvizice většinového podílu ve společnosti BMIL Technologies, která představuje vůbec první geografickou expanzi na severoamerický trh. Společnost BMIL sídlí v Morehead City v Severní Karolíně (Spojené státy) a působí jako přední systémový integrátor, který dodává chladírny a chladicí zařízení pro průmyslové a komerční chladicí aplikace. Touto akvizicí společnost VRS urychluje svůj přechod na řešení s přírodními chladivy pro čisté prostory a chladírny na severoamerickém trhu.

Frank Winters, generální ředitel společnosti Viessmann Refrigeration Solutions: „Akvizice společností BMIL je v souladu s našimi dlouhodobými cíli udržitelnosti a strategií posilování divize čistých prostorů a chladíren. Vysoký růstový potenciál vidíme na severoamerickém trhu, kde se očekává rychlejší přechod na přírodní chladivo. Těšíme se, že využijeme další příležitosti k rozšíření našeho pozitivního vlivu, zejména v oblasti stravovacích služeb, špičkových technologií a průmyslových aplikací.“

Podnikání společnosti VRS v oblasti čistých prostorů a chladíren zahrnuje všechny související prodejní subjekty v Evropě, stejně tak společnost Viessmann Technologies a výrobní společnost Viessmann Kühlsysteme – obě se sídlem v německém Hofu. Společnost Viessmann Kühlsysteme je jedním z největších výrobců modulárních chladíren v Evropě. Společnost Viessmann Group založil před více než 100 lety v Hofu Johann Viessmann. Od té doby je Hof nedílnou součástí rodinného dědictví skupiny Viessmann.

Akvizice společností BMIL rovněž posiluje globální ekosystém skupiny Viessmann a zapadá do řady mezinárodních partnerství v oblasti řešení čistých prostorů a chladíren s vybranými společnostmi, jako je Priva, nizozemský specialista na automatizaci budov a vertikální zemědělství, nebo Intarcon, přední španělský výrobce chladicích zařízení s vysokou energetickou účinností a obsahem přírodních chladiv. V návaznosti na svůj záměr spoluvytvářet životní prostor pro budoucí generace chce skupina Viessmann vybudovat ekosystém spolutvůrců se zaměřením na předcházení vzniku CO2, snižování emisí CO2 a jejich zachycování.


O společnosti Viessmann

Rodinný podnik Viessmann byl založen v roce 1917 jako místní výrobní dílna topné techniky. Dnes je z něj globální, široce diverzifikovaná skupina s více než 14 500 členy rodiny a celkovým obratem přes 4 miliardy eur. Obchodní oblasti Climate Solutions a Refrigeration Solutions zahrnují udržitelná řešení v oblasti vytápění, chlazení, vody a kvality vzduchu. Skupina sdružuje všechna strategická partnerství a investice do středně velkých společností v rámci podniku Viessmann Investment. Diverzifikační jednotka VC/O spravuje veškeré investice rizikového kapitálu do technologií v rané fázi vývoje, včetně společnosti Maschinenraum jako rostoucího ekosystému pro rodinné podniky. Vývoj a provoz udržitelných budov je veden diverzifikační oblastí Real Estate. Nadace Viessmann Foundation koordinuje všechny sociální závazky a představuje společenskou odpovědnost rodinného podniku. Veškeré aktivity vycházejí z cíle společnosti „Vytvářet životní prostor pro budoucí generace“. S touto odpovědností se velká rodinný podnik Viessmann potýká každý den.

Kontakty pro tisk:

Viessmann Group
Byung-Hun Park
Vice President Corporate Communications
E-mail: huni@viessmann.com
Telefon: +49151-64911317


Viessmann Refrigeration Solutions
Jaana Tiura
Marketing and Business Development Director
E-mail: tiuj@viessmann.com
Telefon: +358 50 5988739