Jmenování ve výkonné radě společnosti Viessmann Refrigeration Solutions

Green_leaves_brand

Mainz (Německo), 1. července 2020 - Společnost Viessmann Refrigeration Solutions rozšiřuje výkonnou radu jmenováním Joachima Schlichtiga technologickým ředitelem a Uda Laeise obchodním ředitelem. V návaznosti na úspěšný vývoj oblasti obchodu Refrigeration Solutions od roku 2017 a na ambicí dosáhnout vedoucí postavení na trhu v Evropě, budou noví členové představenstva podporovat další růst vedle dosavadních členů představenstva Franka Winterse (CEO) a Michaela Luze. (Finanční ředitel).

Viessmann Refrigeration Solutions - Udo Laeis

Udo Laeis se připojuje k Viessmann Refrigeration 1. července 2020, aby se stal vedoucím prodeje (CSO) a převzal odpovědnost za všechny prodejní, distribuční a servisní organizace v obchodní oblasti Refrigeration Solutions.

"Udo Laeis si přináší více než 25 let profesních zkušeností z oboru chlazení." Předtím pracoval pro Linde Kältetechnik a naposledy jako generální ředitel pro region DACH v Carrier Commercial Refrigeration. Posiluje naše prodejní strategie a dosah na zákazníky v rámci 20 zemí v Evropě, kde v současné době působíme na místním trhu. Podporuje náš vstup na trh do nových teritorií, “říká Frank Winters, generální ředitel společnosti Viessmann Refrigeration Solutions.

Viessmann Refrigeration Solutions - Joachim Schlichtig

Joachim Schlichtig převezme roli technického ředitele (CTO). Je odpovědný za celou výrobu i za vývoj v v oblasti chlazení . Joachim Schlichtig je povýšen do představenstva, poslední tři roky zastával pozici výkonného ředitele továrny Viessmann Refrigeration ve finském Porvoo. Tyto povinnosti převezme do konce letošního roku.

Frank Winters říká: „Joachim Schlichtig vstoupil do skupiny Viessmann v roce 2010 a odvedl vynikající práci s programem přeměny naší továrny ve Finsku. Jeho mezinárodní zkušenosti z několika výrobních a obchodních funkcí dále posílí naše schopnosti v dodavatelském řetězci. Společnost Refrigeration Solutions má v současné době tři výrobní závody, dva v Německu a jeden ve Finsku. Výrobní oblast bude vyvinuta tak, aby splňovala nejvyšší standardy kvality a produktivity, aby umožnila naše růstové cíle.

Společnost Viessmann Refrigeration Solutions se snaží rozšířit své portfolio produktů a služeb pro maloobchod s potravinami, potravinářské služby, potravinářský a nápojový průmysl, jakož i trhy zdravotní péče a výzkumu. Udržitelné a inovativní řešení chlazení představuje více než 1 500 zaměstnanců a obchodní oblast se rychle organicky i anorganicky rozšiřuje. Společnost Viessmann Refrigeration Solutions poskytuje v případě potřeby kompletní služby na klíč a následné poprodejní služby.

Výkonná rada společnosti Viessmann Refrigeration Solutions bude v budounu odpovědná dozorčí radě skupiny složené z externích specialistů a zástupců akcionářů. Z krátkodobého hlediska je výkonná rada podřízena představenstvu společnosti Viessmann Family Holding.


Pro více informací prosím kontaktujte:

Jaana Tiura, Marketing Director, Viessmann Refrigeration Solutions,
tel. +358 50 5988739, email: tiuj@viessmann.com